Depilacja okolic intymnych

Depilacja okolic intymnych może pozwolić nam poczuć się komfortowo i estetycznie.
Wiele kobiet (i nie tylko) decyduje się też na takie zabiegi z różnych osobistych względów.
Trzeba jednak pamiętać, że w tej kwestii trzeba być bardzo delikatnym i ostrożnym, ze względu na wrażliwość skóry miejsc intymnych.
Dowiedz się zatem, jakie są możliwości w tym zakresie i co powinno się wiedzieć, zanim przystąpi się do takiego „planu”.
Zapraszamy do przeczytania artykułu-poradnika o depilacji okolic intymnych, jaki pomoże Ci przygotować się do usuwania niechcianego owłosienia.

Pozostać z nami!

Depilacja okolic intymnych – jaka wybrać?

Rodzajów depilacji okolic intymnych jest kilka i warto je bliżej poznać przed dokonaniem zabiegu. Co prawda włosy zawsze odrosną, ale skóra już jest mniej odporna.
Pozbywanie się owłosienia jest często związane z uprawianiem sportu, ale nie tylko. Służy to także większemu komfortowi i higienie.
O idealnie gładką skórę dobrze jest zadbać i pielęgnować, a przy tym eliminuje się ryzyko namnażania bakterii i nieprzyjemnego zapachu.
Wiele osób decyduje się na taki odważny krok także ze względów estetycznych, co poprawia naszą urodę i kontakty osobiste.
Zobacz, jakie są rodzaje depilacji okolic intymnych i sprawdź, co powinno się w tym temacie wiedzieć. Przed Tobą kolejna partia materiału poświęcona tej niezwykle higienicznej wiedzy i praktyce.

Depilacja okolic intymnych
Depilacja okolic intymnych

Depilacja okolic intymnych – rodzaje

Można wskazać na następujące rodzaje depilacji okolic intymnych:

 1. Depilacja klasyczna
 2. Depilacja brazylijska
 3. Depilacja francuska

Każda z powyższych może mieć swoje zalety, ale są też i różnice między nimi dość spore.
Przykładowo, ta pierwsza jest dedykowana głównie początkującym amatorom usuwania owłosienia, jako że nie pozbywa się go w bardziej newralgicznych miejscach.
Z kolei słynna depilacja brazylijska pozwala usunąć wszystkie włosy z okolic bikini. Współcześnie to właśnie ona wiedzie prym na rynku, i wyprzedza depilację francuską.
Zarówno klasyczna, jak i francuska nie pomoże pozbyć się włosów z dużo bardziej intymnych miejsc.
Popularne jest też golenie miejsc intymnych maszynką, ale trzeba tu zaznaczyć, że jest w tym sposobie ryzyko podrażnienia skóry, powstanie ranek i zaczerwienień.
W konsekwencji może to skończyć się infekcją bakteryjną lub zapaleniem mieszka włosowego, a potem powstawania krostek.
Depilacja okolic intymnych powinna bowiem nam służyć, a nie sprawiać, że nie będziemy czuć się wygodnie i estetycznie.

Depilacja okolic intymnych – parametry

Depilacja okolic intymnych może także odbyć się depilatorem, co jest bardzo popularnych rozwiązaniem w tej kwestii.
Niemniej jednak trzeba mieć na uwadze, że proces ten polega na mechanicznym wyrywaniu włosków, a jego efektywność jest często powiązana z typem i jakością urządzenia.
Jest to jednak metoda dla kobiet wytrzymałych, gdyż kojarzy się z bólem i często jest to prawda. Ponadto, mamy tu również ryzyko wrastania włosków i bolesność.
Na szczęście rynek wychodzi naprzeciw spragnionym higieny osobom i produkuje depilatory ze specjalnymi nakładkami i programami do bardziej przyjemnego zabiegu.
Jeśli z kolei chcemy zdecydować się na względnie praktyczne rozwiązanie odnośnie depilacji okolic intymnych, to warto zainteresować się usuwaniem włosków woskiem.
Ten sposób jest szybki, daje efekt gładkiej skóry, a także może mieć rezultaty peelingujące.
Oczywiście każdy z tych zabiegów może mieć pozytywne skutki, jeśli wykonamy je w profesjonalnym salonie kosmetycznym.

Jaka Depilacja okolic intymnych
Jaka Depilacja okolic intymnych

Depilacja okolic intymnych – właściwości

Depilacja okolic intymnych woskiem może skutkować brakiem owłosienia nawet do pięciu tygodni, poprzez usuwanie włosa wraz z cebulką.
Mało tego: odrastanie włosków jest wydłużone, a jeśli ktoś zdecyduje się na kolejne zabiegi to jest szansa, że włoski będą osłabione.
Z kolei systematyczność takich zabiegów daje naprawdę dobre efekty.

Podczas poszukiwań ulubionego i najlepszego sposobu depilacji okolic intymnych warto kierować się takimi właściwościami jak:

 • Funkcje dodatkowe
 • System masażu
 • Do bikini
 • Do nóg
 • Do pach
 • Kolor
 • Rodzaj
 • Wyposażenie
 • Gwarancja

Warto także zwrócić uwagę na takie dane techniczne np. depilatorów jak:

 1. Prędkość
 2. Użytkowanie
 3. Zasilanie

Jeśli rozważymy wszystkie za i przeciw konkretnych metod depilacji, to jest szansa na udany wybór.

Depilacja okolic intymnych – zalety

Depilacja okolic intymnych jest szczególnie polecana osobom uprawiającym sporty, gdyż jest to ryzyko gromadzenia się bakterii.
W ten oto sposób zyskamy nie tylko estetyczny wygląd, ale i nasza aktywność będzie bardziej komfortowa.
Rozwój technologii podsuwa nam też coraz to nowsze metody depilacji okolic intymnych, bardziej bezpiecznych, delikatnych, ale i czasem kosztownych.
W pewnych stosownych granicach są jednak rozwiązania, gdzie można w przystępny sposób pozbyć się włosków z miejsc intymnych.
Zalety depilacji okolic intymnych są zatem oczywiste, by poczuć się piękniej i zapewnić sobie komfort.

Jaka depilacja okolic intymnych będzie najlepsza?

Depilacja okolic intymnych maszynką może szkodzić podrażnieniem skóry, ale jest obok wosku chyba najtańszym sposobem i dostępnym w zaciszu własnego domu.
W tym rozwiązaniu warto jednak dbać o częstą wymianę żyletki oraz używania pianki.
Z kolei depilacja laserowa musi zostać już wykonana w profesjonalnym salonie kosmetycznym i zwykle wiąże się z kosztami, ale to często ważna potrzeba.
Depilator to sposób depilacji okolic intymnych dla odważnych i nie bojących się bólu, gdyż włoski są wyrywane z cebulkami, co może powodować nieprzyjemne wrażenia i jest to też czasochłonne.
Jeśli jednak depilacja okolic intymnych będzie wykonywana tym zabiegiem regularnie jest także szansa na osłabienie owłosienia i lepszy efekt na dłużej.
Wybór jak zwykle pozostaje jednak kwestią indywidualną!

Cena depilacji okolic intymnych

Cena depilacji okolic intymnych może być zróżnicowana, w zależności, jaki sposób wybierzemy.
Jeśli zdecydujemy się zrobić to w domu, to wystarczy zainwestować w depilator, jaki może kosztować od około 100 zł, lub 200 zł, po nawet 600 zł.
Natomiast wosk będzie już tańszym rozwiązaniem, a maszynka bardzo ekonomicznym, ale raczej nie jest ogólnie polecana do depilacji bikini, ze względu na delikatność skóry w tych miejscach.
Depilacja w salonie może z kolei może nas kosztować około 500 zł, ale jest to bardziej profesjonalna metoda pozbywania się kłopotliwych włosków, i jeśli tylko stać nas na taki zabieg, to warto wypróbować.

Zakres zaprezentowanych tu metod powinien pomóc Ci wybrać te najlepszą, a w tym przypadku można też trochę poeksperymentować z poszczególnymi wariantami.
Z kolei wspomniane zabiegi w salonie kosmetycznym mogą nas kosztować sumy rzędu około kilkuset złotych, jednak zważywszy na kompleksowość i trwałość depilacji okolic intymnych tą metodą, jest to często warte swojej ceny.

Najlepsza Depilacja okolic intymnych
Najlepsza Depilacja okolic intymnych

Opinie o depilacji okolic intymnych

Opinie o poszczególnych rodzajach depilacji okolic intymnych są zróżnicowane, tak jak jest wiele gustów klientów.
Wiele z nich chwali sobie wielofunkcyjność depilatorów, bezbolesność wosku czy choćby szybkości depilacji w salonie.
Niektóre urządzenia, jak depilatory są proste w obsłudze, niewielkich rozmiarów, skuteczne i o niewygórowanej cenie – takie rozwiązania są najczęściej poszukiwane.
Czy jednak wszystkie zalety mogą się spełnić w jednym sposobie depilacji okolic intymnych?
Trzeba by tu dopytać ekspertów, gdyż jest to bardzo osobisty i indywidualny aspekt. Każdemu z nas może bowiem odpowiadać inna metoda.

Gdzie kupić depilację okolic intymnych?

Depilację okolic intymnych można wykonać samodzielnie w domu, i często tak się robi. Służą temu wspomniane już w tym artykule maszynki, wosk czy depilator.
Z kolei jeśli chcemy sięgnąć po więcej i spróbować odmiany, może na lepsze, lub po prostu z ciekawości – to zdecydujmy się na zabieg w salonie kosmetycznym.
Takich miejsc jest bardzo wiele w obecnych czasach i na pewno także w mniejszych miastach da się takie usługi spotkać.
Jeśli jesteśmy jednak nadal spragnieni wiedzy na temat poszczególnych rozwiązań depilacji okolic intymnych, to warto poczytać sobie opinie ekspertów, lub zadowolonych kobiet na forach internetowych.
To źródło także jest ważne, gdyż to właśnie użytkownicy poszczególnych metod depilacji okolic intymnych są bardzo wiarygodnym źródłem.

Depilacja okolic intymnych / Ranking najlepszych

A teraz aby ułatwić Ci wybór poszczególnych metod depilacji okolic intymnych, proponujemy Ci zestaw najlepszych rozwiązań w tym zakresie:

Leave a Comment